علت پوسته شدن محصولات چرمی چیست؟ + راهکار ها

اصولا چرم طبیعی با کیفیت ، دوام و مقاومت زیادی دارد و به همین خاطر هست که مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است.

اما محصولات چرمی هم مانند دیگر محصولات مصرفی نیاز به مراقبت دارند و در صورتی که به آنها اهمیت داده نشود ، طول عمر شان کمتر می شود.

پوسته شدن رویه ی چرم ، از قبیل مشکلاتی است که اگر به نگهداری چرم اهمیت داده نشود اتفاق خواهد افتاد. در این مقاله قصد داریم تا در مورد علل پوسته شدن چرم و راهکار های جلوگیری از آن را با هم بررسی کنیم.

ایا چرم طبیعی پوسته میشود؟

بله ! چرم طبیعی به این دلیل که از پوست حیوانات ساخته می شود و در صورتی که در نگهداری آن سهل انکاری شود ممکن است رطوبت خود را از دست دهد ، پوسته پوسته می شود.

علت پوسته شدن محصولات چیست؟

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شوند در طول زمان محصولات چرمی شما پوسته شوند.

در معرض آب قرار گرفتن

در معرض گرما قرار گرفتن (نور خورشید ، شوفاژ و …)

در معرض گرد و غبار قرار گرفتن

در معرض مواد شیمیایی قرار گرفتن

راه های جلوگیری از پوسته شدن چرم

در صورتی که محصول چرمی ای با آب برخورد داشته باشد حتما باید با یک دستمال مناسب خشک شود (زیرا مواد معدنی باعث ضرر رسانی به چرم می شود) و نباید منتظر آن باشید که خودش خشک شود.

اگر محصول چرمی ای در معرض حرارت قرار گرفته باشد ، باید با استفاده از واکس چرم مخصوص استفاده کنید تا رطوبت آن از بین نرود (مطمئن شوید که از واکس مخصوص آن چرم استفاده می کنید در غیر اینصورت نتیجه عکس خواهید گرفت)(البته که استفاده زیاد از واکس هم مضر هست و تایم متعادل آن هر چند ماه یکبار می باشد)

نکته مهم : برای چرم های نبوک و جیر نباید به هیچ عنوان از واکس استفاده شود.

اگر محصول چرمی ای در معرض گرد و غبار قرار گرفت ، حتما باید با دستمال مناسب گرد گیری شود.

روغن زیتون هم می تواند به رطوبت رسانی به چرم کمک کند و به دلیل سازگار بودن روغن زیتون با چرم طبیعی به افزایش طول عمر محصولات چرمی بسیار کمک می کند.

farhad-admin
ارسال دیدگاه