راه تضمینی برای تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی

چرم محصولی است که از گذشته های بسیار دور تا الان مورد توجه انسان ها بوده و هیچ وقت ارزش خود را از دست نداده است.

اما با گذشت زمان و افزایش تقاضا برای چرم طبیعی ، چرم های مصنوعی و صنعتی (که از پلاستیک ساخته می شوند نه پوست حیوانات) هم وارد بازار شدند که هیچ موقع نتوانستند جای چرم طبیعی را بدهند. چرا که کیفیت ، دوام و راحتی چرم طبیعی را نداشتند.

به همین خاطر دانستن راه های تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی ، می تواند به شما کمک کند تا بتوانید از اصالت محصولات چرمی که می خرید ، اطمینان خاطر حاصل کنید.

اصالت فروشگاه

اولین اصلی که باید در هنگام خرید محصولات چرم طبیعی در نظر داشته باشید ، اصالت فروشگاه می باشد. این که فروشگاهی که شما از آن خرید می کنید چند سال است که وجود دارد و در این مدت چه نوع محصولاتی را ارائه کرده است ؛ بسیار مهم می باشد.

فروشگاه فرهاد چرم همه محصولات اش را با تضمین اصالت و تضمین بهترین قیمت ارائه می دهد

ظاهر چرم

شما اگر که چند بار محصول چرمی خریده باشید و چرم طبیعی را از نزدیک دیده باشید ، با دیدن ظاهر محصولات دیگر می توانید حدس بزنید که آیا چرم به کار رفته در این محصول طبیعی است یا خیر؟

اصولا محصولی که با چرم طبیعی درست شده باشد (فرق نمی کند که آن محصول کیف باشد یا چیز دیگری) استایل خاصی دارد و با دیدن هم می توان حدس زد که آیا چرم به کار رفته در این محصول طبیعی است یا خیر.

طرح های روی چرم

به دلیل این که چرم از پوست حیوانات بدست می آید ، طرح های رویش نامنظم هستند و گاهی رد رگ های حیوان هم دیده می شود.

اما چرم های مصنوعی اکثرا طرح های یکسانی دارند و شما با کمی دقت می توانید به غیر طبیعی بودن اش پی ببرید.

بوی چرم

یکی دیگر از راه های تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی ، بو کردن آن است. چرم مصنوعی به دلیل این که از پلاستیک ساخته می شود ، بوی پلاستیک می دهد و شما به راحتی با بو کردن آن می توانید آن را تشخیص دهید.

حس چرم در هنگام لمس کردن

چرم طبیعی (چه سنگین باشد و چه سبک) بافت نرمی دارد و حس خوبی  هنگام لمس به انسان انتقال می دهد اما با در دست گرفتن چرم مصنوعی می توان فهمید که این محصول از پلاستیک ساخته شده است.

جنس قسمت پشتی چرم

برای تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی ، به قسمت پشتی آن (آستر) نگاه کنید. اصولا آستر چرم طبیعی پرز دارد و هنگامی که شما دستان تان را روی آن می کشید ، پرز ها را حس می کنید.

واکنش چرم به حرارت

به دلیل این که چرم از پوست حیوانات ساخته می شود ، در مقابل حرارت مثل پوست  جمع می شود و کمی دود از آن بلند می شود. اما چرم مصنوعی در مقابل حرارت ذوب می شود و آتش می گیرد.

واکنش چرم به آب

برخورد آب به چرم در دراز مدت باعث آسیب رسیدن به آن می شود اما شما به راحتی با یک قطره آب می توانید طبیعی بودن اش را تست کنید.

معمولا چرم طبیعی خاصیت جذب آب را دارد و شما کافی است که یک قطره آب بر روی محصول چرمی بریزید و چند ثانیه مکث کنید تا ببینید آیا جذب چرم می شود یا نه.

واکنش چرم به فشار

یکی از راه هایی که می توانید چرم طبیعی را تشخیص بدهید این است که با یکی از انگشتان تان روی سطح چرم فشار بیاورید ، اگر محلی که فشار به آن وارد می شود چروکیده شود ، آن چرم طبیعی است. این اتفاق به خاطر خاصیت پوست می باشد و کمتر پیش می آید که چرم مصنوعی این حالت را داشته باشد.

نکته ی بسیار مهم

همه این موارد از راه های تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی هستند اما باید این نکته را به یاد داشته باشید که هیچ کدام نتیجه ی قطعی ندارند و شما با امتحان کردن یکی از آن ها نمی توانید بفهمید که کدام چرم طبیعی و کدام چرم مصنوعی است.

مطمئن ترین راه ، خرید از فروشگاه های معتبر است که فرهاد چرم هم قطعا یکی از آن هاست. مجموعه فرهاد چرم مرجع فروش حضوری و آنلاین چرم تبریز است که برای همه محصولات تضمین اصالت کالا و تضمین بهترین قیمت را ارائه میدهد. برای خرید محصولات چرمی کافی است تا کلیک کنید.

 

farhad-admin
ارسال دیدگاه